Kosmos

Nie jesteśmy sami we wszechświecie

Ziemia okazała się jak dotąd wyjątkowa pod względem zdolności do życia we wszechświecie, co prowadzi nas do pytania, czy naprawdę jesteśmy sami.

Według nowych badań naukowcy obliczyli, że w naszej galaktyce Drogi Mlecznej może być co najmniej 36 aktywnych, komunikujących się inteligentnych cywilizacji. Jednak ze względu na czas i odległość możemy nigdy nie wiedzieć, czy istnieją, czy kiedykolwiek istniały.
Badanie opublikowane w poniedziałek w The Astrophysical Journal .
Wcześniejsze obliczenia oparte na tych liniach były oparte na równaniu Drake’a, które zostało napisane przez astronoma i astrofizyka Franka Drake’a w 1961 roku.
„Drake opracował równanie, które w zasadzie można wykorzystać do obliczenia liczby cywilizacji komunikujących się poza Ziemią (CETI) w Galaktyce” – napisali autorzy w swoich badaniach. „Jednak wiele jego terminów jest niepoznawalnych i do obliczenia prawdopodobnej liczby komunikujących się cywilizacji należy zastosować inne metody”.
Tak więc naukowcy z University of Nottingham opracowali własne podejście.
„Kluczową różnicą między naszymi obliczeniami a poprzednimi opartymi na równaniu Drake’a jest to, że przyjmujemy bardzo proste założenia dotyczące rozwoju życia” – powiedział współautor badań Christopher Conselice, profesor astrofizyki z University of Nottingham, w e-mailu do CNN.
„Jednym z nich jest to, że życie formuje się w sposób naukowy – to znaczy, jeśli spełnione są odpowiednie warunki, wówczas powstanie życie. Pozwala to uniknąć niemożliwych odpowiedzi na pytania typu„ jaka część planet w strefie życia gwiazdy, która je stworzy? „ i „jaka część życia przekształci się w życie inteligentne?” ponieważ nie można na nie odpowiedzieć, dopóki nie wykryjemy życia, czego jeszcze nie zrobiliśmy ”.
Opracowali coś, co nazywają astrobiologiczną zasadą kopernikańską, aby ustalić słabe i silne ograniczenia życia w galaktyce. Równania te obejmują historię powstawania gwiazd w naszej galaktyce i ich wiek, zawartość metali w gwiazdach oraz prawdopodobieństwo gwiazd przyjmujących planety podobne do Ziemi w strefach zamieszkiwania, w których mogłoby powstać życie.
Strefa mieszkalna znajduje się we właściwej odległości od gwiazdy, niezbyt gorącej ani zbyt zimnej, w której płynna woda i życie, jakie znamy, może być możliwe na powierzchni planety.
Conselice powiedział, że spośród tych czynników decydujące znaczenie mają strefy zamieszkania, ale krążenie wokół spokojnej, stabilnej gwiazdy przez miliardy lat może być najbardziej krytyczne.
„Dwie astrobiologiczne ograniczenia kopernikańskie polegają na tym, że inteligentne życie powstaje za mniej niż 5 miliardów lat lub po około 5 miliardach lat – podobnie jak na Ziemi, gdzie komunikująca się cywilizacja powstała po 4,5 miliarda lat” – powiedział współautor Tom Westby, adiunkt w W oświadczeniu wydział inżynierii Uniwersytetu Nottingham.
Astrobiologiczna silna granica Kopernika polega na tym, że życie musi kształtować się w przedziale od 4,5 do 5,5 miliarda lat, tak jak na Ziemi, podczas gdy słaba granica polega na tym, że planeta potrzebuje co najmniej 4 miliardów lat, aby uformować życie, ale może powstać w dowolnym momencie, naukowcy stwierdzili .
„Nazywa się to astrobiologiczną zasadą kopernikańską, ponieważ zakłada, że ​​nasze istnienie nie jest wyjątkowe” – powiedział Conselice. „To znaczy, jeśli warunki, w których inteligentne życie na Ziemi rozwinęło się również gdzie indziej w Galaktyce, wówczas inteligentne życie rozwijałoby się tam w podobny sposób”.
Na podstawie swoich obliczeń przy użyciu limitu Astrobiological Copernican Strong ustalili, że w naszej galaktyce jest prawdopodobnie 36 aktywnych i komunikujących się inteligentnych cywilizacji. Zakłada się, że życie kształtuje się tak, jak dzieje się na Ziemi – co jest obecnie naszym jedynym rozumieniem. Zakłada także, że zawartość metali w gwiazdach tych planet jest równa zawartości naszego Słońca, które jest bogate w metale, powiedział Westby.
Naukowcy wierzyli, że silny limit jest najbardziej prawdopodobny, ponieważ „wciąż pozwala na tworzenie inteligentnego życia w ciągu miliarda lat po tym, jak miało to miejsce na Ziemi, co wydaje się dużo czasu”, powiedziała Conselice.
Innym założeniem tych potencjalnych cywilizacji jest to, że ujawniają swoją obecność w jakiś sposób za pomocą sygnałów.
Obecnie produkujemy sygnały takie jak transmisje radiowe z satelitów i telewizorów przez krótki czas. Nasza cywilizacja „technologiczna” ma około stu lat. Wyobraź sobie więc, że 36 innych robi to samo w całej galaktyce.
Badacze byli zaskoczeni, że liczba ta była tak mała – ale nie zero. „To dość niezwykłe” – powiedziała Conselice.
Chociaż w tym badaniu badano tylko naszą galaktykę, odległość jest czynnikiem hamującym. Naukowcy obliczyli, że średnia odległość między tymi potencjalnymi cywilizacjami wyniesie około 17 000 lat świetlnych. Wykrywanie tych sygnałów lub wysyłanie komunikacji przy użyciu obecnej technologii zajęłoby tak dużo czasu, że byłoby prawie niemożliwe.
„Oczekuje się, że poszukiwanie inteligentnego życia przyniesie pozytywną obserwację tylko wtedy, gdy średnia długość życia [komunikującej się inteligencji pozaziemskiej] w naszej Galaktyce wynosi 3060 lat. To znaczy, nasza komunikująca się cywilizacja tutaj na Ziemi będzie musiała się utrzymać przez 6120 lat po pojawieniu się technologii radiowej dalekiego zasięgu (około 100 lat temu), zanim możemy spodziewać się dwukierunkowej [poszukiwania inteligencji pozaziemskiej] ”.
Według bardziej zrelaksowanych założeń sprawy Słabego Kopernika, zgodnie z badaniem, dziś w naszej galaktyce komunikuje się co najmniej 928 cywilizacji, co oznacza, że ​​więcej z nich znajduje się w bliższej odległości. Wykrycie tego wymagałoby tylko około 700 lat.

Życie cywilizacji

„Oczywiste jest, że żywotność komunikującej się cywilizacji jest kluczowym aspektem tego problemu, a ludzie w Galaktyce potrzebują bardzo długiego życia, aby pomieścić nawet kilka możliwych aktywnych współczesnych cywilizacji” – napisali naukowcy w swoich badaniach.
A potem jest kwestia przetrwania. Czy inne potencjalne cywilizacje są tak samo długie jak te na Ziemi?
Jeśli poszukiwanie tego życia nie ujawni niczego w odległości 7000 lat świetlnych, badacze sugerują, że może to oznaczać jedną z dwóch rzeczy.
Po pierwsze, może to sugerować, że czasy życia tych cywilizacji są krótsze niż 2000 lat – co może oznaczać, że nasz własny dobiega końca.
Po drugie, może to sugerować, że życie na Ziemi jest wyjątkowe i zachodzi w dużo bardziej losowym procesie niż Astrobiologiczne Granice Kopernika ustalone w badaniu.
Nie wszystkie czynniki lub ograniczenia zostały uwzględnione w badaniu, na przykład fakt, że małe gwiazdy karła M na tych planetach podobnych do Ziemi mogą emitować szkodliwe promieniowanie „utrudniające życie”, co jest przedmiotem dyskusji, Conselice powiedziany. Gwiazdy M-karłowate są powszechne w naszej galaktyce i znane są z tego, że zawierają skaliste planety wielkości Ziemi.
Następnie badacze spojrzą poza naszą galaktykę, aby zobaczyć, czy życie może istnieć poza jej granicami.
„Nasze nowe badania sugerują, że poszukiwania pozaziemskich inteligentnych cywilizacji nie tylko ujawniają istnienie życia, ale także dają nam wskazówki, jak długo potrwa nasza cywilizacja” – powiedział Conselice.
„Jeśli stwierdzimy, że inteligentne życie jest powszechne, to ujawniłoby to, że nasza cywilizacja mogłaby istnieć znacznie dłużej niż kilkaset lat, alternatywnie, jeśli stwierdzimy, że nie ma aktywnych cywilizacji w naszej Galaktyce, jest to zły znak dla naszej długiej pojęcie istnienia. Szukając pozaziemskiego inteligentnego życia – nawet jeśli niczego nie znajdziemy – odkrywamy własną przyszłość i los ”.

Leave a Comment