Architektura

Marsjańskie miasto na pustyni

Architekci zaprojektowali marsjańskie miasto na pustynię pod Dubajem

Dubaj to miasto, w którym strażacy używają plecaków odrzutowych, archipelagi buduje się od zera , a budynki wspinają się w chmury ; zręczna metropolia pośrodku rozległej czerwonej pustyni. Po raz pierwszy odwiedzającym zostanie wybaczone myślenie, że natknęli się na plan filmowy do filmu science fiction.
dubaj
Teraz Dubaj jest przygotowany na coś, co musi być najbardziej niebiańskim jak dotąd projektem architektonicznym.
W 2017 r. Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły ambicję kolonizacji Marsa w ciągu najbliższych 100 lat. Ale architekci już wyobrażają sobie, jak mogłoby wyglądać marsjańskie miasto – i planują odtworzyć je na pustyni pod Dubajem.
Mars Science City zostało pierwotnie przeznaczone na pokrycie 176 000 metrów kwadratowych pustyni – wielkości ponad 30 boisk piłkarskich – i kosztowało około 135 milionów dolarów.
Architekci Bjarke Ingels Group, jako miejsce dla Dubaju Mohammeda Bin Rashida Space Center (MBRSC) w celu opracowania technologii potrzebnej do skolonizowania Marsa, zostali poproszeni o zaprojektowanie prototypu miasta odpowiedniego do życia na Marsie – a następnie dostosowanie go do użytku na pustyni Emirati.

Jak zbudować marsjańskie miasto

Aby uzyskać tę wyjątkową prowizję, architekci musieli najpierw pokonać ogromne wyzwania związane z tworzeniem projektu, który uczyni niegościnne środowisko Marsa możliwym do zamieszkania.
Mars ma cienką atmosferę i nie ma globalnego pola magnetycznego, więc ochrona przed szkodliwym promieniowaniem jest niewielka. Kolejnym problemem jest temperatura – średnia na Marsie jest chłodna -63 stopni C (-81 stopni F). Cienka atmosfera oznacza również, że ciśnienie powietrza jest niewielkie, więc ciecze szybko odparowują do gazu; pomimo mrozów temperatura niezabezpieczonej krwi ludzkiej zagotowałaby się na Marsie.

Leave a Comment