Jak dobrać odpowiednią smycz dla psa?

Chcesz mieć pieska? Jeśli decydujesz się na taki krok, to już na pewno przemyślane masz wszelkie za i przeciw. Ale czy na pewno? Posiadanie psa na wsi nie stanowi problemu, ponieważ zwykle biega on po podwórku i sam się sobą zajmuje. Wystarczy dać mu jeść, pobawić się z nim i poczesać. Taki pies na wsi służy jako stróż i broni posesji. Do domu nie jest on zwykle wpuszczany, ponieważ taki pies jest pełen energii, która zwykle sprowadza się do szaleństw i bałaganu jaki może w domu zrobić.

Inaczej wygląda żywot psa w mieście. Zwykle są to yorki lub maltańczyki i wszelkie rodzaje małych psów. Wybierane są te mniejsze ze względów wygody. Mały pies nie tylko wymaga mniejszej uwagi, ale także nie robi dużego bałaganu. Nie zajmuje on także dużo miejsca. Wymaga jednak wyprowadzania, czesania oraz przeróżnych przeznaczonych do tego akcesoriów. Jednym z takich ważniejszych akcesoriów jest obroża i smycz. Obroże pies powinien mieć założona jak tylko się w naszym domu czy mieszkaniu pojawi. To samo tyczy się smyczy, ale jak ją dobrać?

Regulowana czy automatyczna?
Zwykle smycz to kawek taśmy czy sznurka które po jednej stronie zakończone są karabińczykiem a, po drugiej uchwytem na rękę. Takie smycze mają długość około metra. Sprawdzą się dla tych, którzy codziennie wyprowadzają psy i chcą aby szły przy nodze. Jest także doskonała do nauki tej umiejętności. Co więcej nie możemy jej zarzucić braku wytrzymałości, ponieważ jest bardzo trwała. Jednak ich wadą jest to, że nie możemy regulować ich długości.
Dzięki smyczy regulowanej możemy dostosować długość do naszych potrzeb. Zakończona jest dwom karabińczykami, co pozwala na przedłużanie i skracanie smyczy. Możesz więc zarówno spacerować z psem przy nodze jak i dać mu więcej swobody. Musisz jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania smyczy. Jeśli jest ona złożona z kilku kawałków to przy mocnym szarpnięciu może się ona urwać.

Wady i zalety automatycznej smyczy
Nazywamy ja inaczej Flexi. Może się ona rozciągać na przeróżne długości i automatycznie zwijać. Dzięki obecności blokady, to my decydujemy jak długa smycz ma być. Bardzo dużą zaletą takiej smyczy jest swoboda długości. Ze względu na potrzeby możesz wybrać smycze o długości 3 m, 5 m lub 7 m. nie nadaje się ona jednak dla psów młodych i szczeniąt, które sztuki chodzenia na smyczy dopiero się uczą. Nie mamy przez to możliwości panowania nad psem. Będzie to powodowało naukę złych nawyków u pupila. Dodatkowo użytkowanie takiego rodzaju smyczy wymaga większej uwagi niż w przypadku standardowych. 

O serwisie

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące zabawy i treningu z psem oraz  dowiesz się jakie akcesoria są potrzebne do pielęgnacji psa. Zapraszamy do czytania

Krmivo pre mačky a mačiatkaMacskatáp és felszerelések a legjobb áron – macskaeledelKatzennahrung, KatzenfutterZoofast – der billigste Zooladen – Tierbedarf und TierfutterMagazin zoologic online – Zoofast - cel mai ieftin magazin pentru animale de companie onlinehttp://www.zoofast.be/chiens-c-23.htmlaliments et accessoires pour chiens – ZoofastZoofast – l'animalerie la moins chère en lignePigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninFoder og tilbehør til hundeSpletna Trgovina za male živali Zoofast

online winkel voor dierenonline pet shop food and supliesCibo e accessori per gattiZoofast - Tienda para animales online. Alimentos y accesoriosΚατάστημα Pet Shop. Τροφές για σκύλους και γάτες. Royal CaninA loja de animais mais barata - zoofast.ptHrana i oprema za mačkeZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Zoofast Ireland - online pet shop food and accessories for animalsBarības un aksesuāri suņiem

Kontakt

kontakt@radioazyll.pl

Galeria