5 podstawowych akcesoriów do pielęgnacji psa

Masz swojego psa? To czy jest duży czy mały zależy zwykle od tego gdzie mieszkamy. Jeśli jest to wieś, to zwykle psy przebywają w takich miejscach na dworze i tam mają budę oraz kojec. Nie są one trzymane w domach, ponieważ z reguły są to psy o dużych rozmiarach lub też nienauczone przebywania w domu co może wiązać się ze zniszczeniami z tego wynikającymi. Pies na wsi służy do obrony posesji. Wcale to jednak nie oznacza, że jest on niekochany. Jest także głaskany, systematycznie karmiony i wypuszczany, żeby mógł pobiegać.

Miastowe psy, żyją nieco inaczej. Są one przede wszystkim mniejsze. Wynika to z tego, że mieszkania zwykle pilnować nie trzeba, a większy pies się nie zmieści do niewielkich gabarytów pokojów. Dość popularne są jednak golden retrievery. Mimo iż nie mają małych rozmiarów, to często możemy zobaczyć jak są one wyprowadzane na spacery w mieście. Takie psy potrzebują jednak dużo ruchu. Dlatego na pupilki miastowe najczęściej są wybierane yorki czy maltańczyki oraz inne małe rasy psów. Jednak pies, który cały czas przebywa w domu musi być czysty i zadbany, aby nie przenosił zarazków. Dlatego też takimi pupilkami zajmują salony psiej urody. Jednak na co dzień to my sami musimy zadbać o naszego psiaka. Co będzie ci potrzebne?

Grzebień, szczotka, szampon
Grzebień jest bardzo prostym narzędziem do czesania psa z którym nie będzie miał raczej nikt problemów. To dzięki niemu usuwamy zanieczyszczenia z sierści oraz wszelkie resztki po spacerach. Trzeba jednak dobrze dobrać grzebień do gęstości sierści psa. Pamiętaj, że grzebień a szczotka to co innego i jedno nie zastąpi drugiego. Szczotki świetnie usuwają martwe włosie, ale do usuwania zanieczyszczeń się nie nadają. Na rynku mamy mnóstwo różnych rodzajów szczotek do wyboru. Jak wiemy, psa nie powinniśmy myc detergentami. Jednak raz na jakiś czas użycie szamponu nie zaszkodzi psu, szczególnie jeśli jest ona bardzo brudny. Musimy wiedzieć jaki szampon dobrać dla swojego pupila , aby działa jak najlepiej.

Strzyżenie i obcinanie pazurków
Jako opiekunowie psów powinniśmy mieć świadomość, że podcinanie sierści jest ważne nie tylko z estetycznych względów, ale także wygody psa. U niektórych ras, za długa sierść ogranicza widzenie. Skracać sierść możemy maszynkami i trymerami, które znajdziemy w sklepach zoologicznych. Jeśli jednak nasz pies ma wyjątkowo kłopotliwą sierść, to warto zapytać o poradę siego fryzjera.
Pamiętaj także o kupnie obcążków do pazurków, ponieważ pies przebywający w domu nie ma ich gdzie ścierać. Obcinaj pazurki tylko odpowiednimi nożyczkami i rób to ostrożnie. 

O serwisie

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące zabawy i treningu z psem oraz  dowiesz się jakie akcesoria są potrzebne do pielęgnacji psa. Zapraszamy do czytania

Krmivo pre mačky a mačiatkaMacskatáp és felszerelések a legjobb áron – macskaeledelKatzennahrung, KatzenfutterZoofast – der billigste Zooladen – Tierbedarf und TierfutterMagazin zoologic online – Zoofast - cel mai ieftin magazin pentru animale de companie onlinehttp://www.zoofast.be/chiens-c-23.htmlaliments et accessoires pour chiens – ZoofastZoofast – l'animalerie la moins chère en lignePigiausia zoo parduotuvė Zoofast.lt. Maistas šunims ir katėms. Royal CaninFoder og tilbehør til hundeSpletna Trgovina za male živali Zoofast

online winkel voor dierenonline pet shop food and supliesCibo e accessori per gattiZoofast - Tienda para animales online. Alimentos y accesoriosΚατάστημα Pet Shop. Τροφές για σκύλους και γάτες. Royal CaninA loja de animais mais barata - zoofast.ptHrana i oprema za mačkeZoofast djuraffär online - Foder och tillbehör till husdjur.Zoofast Ireland - online pet shop food and accessories for animalsBarības un aksesuāri suņiem

Kontakt

kontakt@radioazyll.pl

Galeria